пʼятниця, 1 липня 2016 р.

ТИПОВІ ПИТАННЯ ЩОДО ЛОТЕРЕЇ ГРІН КАРД


  1. Коли приймаються заявки на участь у Лотереї «Грін Кард»?
    Заявки на участь у розіграші лотереї «Грін Кард» приймаються щороку зазвичай протягом жовтня-листопада. Точні дати визначаються і публікуються на сайті програми у вересні. Жодна заявка не може буде прийнята після моменту офіційного закінчення строку реєстрації.
  2. Чи можуть особи, які перебувають у США, взяти участь у Лотереї?
    Так, претендент може перебувати як у США, так і в іншій країні, і заявку можна буде надіслати як зі Сполучених Штатів, так і з будь-якої іншої країни.
  3. Яку кількість заявок може подати кожен претендент протягом щорічного реєстраційного періоду?
    Закон дозволяє подавати кожній особі лише по одній заявці впродовж кожного реєстраційного періоду. Претенденти, від імені яких буде надіслано більше однієї заявки, будуть дискваліфіковані.
  4. Чи можуть чоловік і дружина подавати заявки окремо один від одного?
    Так, чоловік і дружина можуть подати по одній заявці, якщо вони відповідають вимогам, що висуваються до потенційних іммігрантів. Якщо один з них виграє у лотереї, другий отримує статус близького родича.
  5. Які вимоги висуваються до освіти та професійної підготовки претендента?
    Кожен претендент повинен мати щонайменше закінчену середню освіту чи її еквівалент, або впродовж останніх п'яти років дворічний робочий стаж, який вимагає не менше двох років професійно-технічної підготовки.
  6. Як відбираються виграшні заявки?
    Після закінчення реєстраційного періоду комп'ютер навмання відбере виграшні заявки з-поміж заявок, надісланих з різних географічних регіонів. Починаючи з 1 травня наступного року, Ви будете мати можливість самостійно перевірити статус своєї заявки за допомогою Електронної Системи Перевірки Статусу, натиснувши на лінк Перевірка Статусу Заявки (Entry Status Check) на сайті.
  7. Чи будуть надсилатися повідомлення претендентам, заявки яких виявляться невиграшними?
    Усі учасники, включаючи тих, хто НЕ обраний переможцем, зможуть перевірити статус своїх заявок користуючись Електронною Системою Перевірки Статусу (Entry Status Check), перейшовши за лінком Перевірка Статусу Заявки на веб-сайті ДВ http://www.dvlottery.state.gov/ і перевірити, чи була їх заявка відібрана виграшною.
  8. Скільки претендентів буде відібрано?
    Для розіграшу у Лотереї «Грін Кард» щороку виділяється 50 тисяч віз, але насправді кількість відібраних заявок є більшою. Водночас це означає, що віз вистачить не для всіх претендентів, чиї заявки будуть відібрані одразу після розіграшу. Співбесіди з відібраними претендентами розпочинаються на початку жовтня. Як тільки 50 тисяч диверсифікаційних віз буде видано, річна програма завершиться.
  9. Чи потрібно платити за участь у Лотереї «Грін Кард»?
    За подання заявки платити не потрібно. Ті претенденти, заявки яких будуть відібрані, і справи яких будуть розглядатися, сплачуватимуть всі необхідні візові збори у консульських відділах під час звернення по візи.
  10. Чи можуть особи, які вже звернулися по імміграційні візи інших категорій, брати участь у Лотереї «Грін Кард»?
    Так, цим особами дозволяється брати участь у Лотереї «Грін Кард».
  11. Впродовж якого часу відібрані претенденти мають право звертатися по візи, виділені для програми Лотереї «Грін Кард»?
    Особи, відібрані під час лотереї ДВ, мають право звертатися по візи лише протягом фіскального року Програми, тобто з 1 жовтня по 30 вересня.
  12. Чи можна зберегти аплікаційну форму таким чином, щоб заповнити частину, а потім повернутися і заповнити решту?Ні, цього не можна зробити. Електронна форма заявки на участь у ДВ розроблена таким чином, щоб її можна було заповнити та подати одразу.
  13. Як я можу перевірити, що отримане повідомлення про виграш є справжнім? Як я можу підтвердити, що я дійсно виграв/виграла у розіграші лотереї?
    Зберігайте Вашу сторінку-підтвердження. Надзвичайно важливим є збереження номеру-підтвердження, тому що Електрона Система Перевірки Статусу буде єдиним засобом інформування Вас про виграш у лотереї, надання інструкцій про подальші дії, та повідомлення про Вашу співбесіду на отримання імміграційної візи.
  14. Якщо я успішно отримаю візу через програму ДВ, чи допоможе мені Уряд США придбати авіаквитки, надасть допомогу у пошуку оренди місця проживання та роботи, надасть медичну допомогу чи будь-які субсидії, поки я повністю не влаштуюсь?
    Ні, апліканти, яким надано диверсифікаційні візи, не отримують ніякої допомоги. Якщо Вас обрано для отримання диверсифікаційної візи, перед тим, як візу може бути видано, Ви повинні будете надати докази того, що Ви не станете державним утриманцем у США. Таким доказом може бути комбінація з Вашого персонального майна, Свідоцтва про підтримку, форми I-134 від родича чи друга, який проживає у США або/чи пропозиції від роботодавця зі США.
Джерело: ukraine.usembassy.gov

Якщо Ви перебуваєте в США поблизу Чикаго та вам потрібна допомога в перекладі документів, звертайтеся до нас - V&O Professional Center, 1585 Ellinwood Ave, Des Plaines, IL +1 847-612-0273

Диверсифікаційна візова програма "Грін Кард"

Кожного року Державний департамент США проводить розіграш лотереї «Грін Кард» (диверсифікаційної візової програми). Ця програма дозволяє громадянам певних країн стати «легальними постійними мешканцями» США.
Ви можете взяти участь у лотереї, якщо Ви походите з країни, яка допущена до участі у лотереї «Грін Кард», та якщо Ваша освіта або професійний досвід відповідають вимогам програми.

Щовересня оголошується он-лайн реєстрація для програми на сайті E-DV

Розглянемо покроково процес отримання Грін-карти.


1. Подача заявки
На першому етапі необхідно повністю та правильно заповнити форму DS-5501 он-лайн на сайті програми. Зверніть увагу! Усі заявки одного кандидата будуть дискваліфіковані, якщо більше однієї заявки поступить на цього кандидата, незалежно від того хто заповнював та відправляв форму.
  • заповніть форму заявки на сайті уряду США
  • у разі успішної реєстрації Ви отримаєте на екрані сторінку-підтвердження, яка міститиме Ваше ім’я та унікальний номер підтвердження.
  • роздрукуйте цю сторінку підтвердження та збережіть Ваш номер підтвердження!
Усі, хто подав заявки на участь у програмі ДВ, можуть перевірити статус своєї заявки за номером підтвердження за допомогою Entrant Status check на сторінці EDV починаючи з травня того року, який є наступним після року подачі заявки.

2. Підготовка форм
Усі переможці програми ДВ повинні заповнити електронну візову анкету DS-260.

3. Збір документів
Апліканти, які звертаються по Диверсифікаційні візи, їх подружжя, а також їх діти повинні принести на співбесіду наступні документи, у всіх випадках, які їх стосуються.
  • Довідки, дипломи та/або інші документи, що підтверджують закінчення або навчання основного апліканта (того, хто виграв) у навчальних закладах, або документальні докази, що основний аплікант має достатній досвід роботи, – оригінали та копії;
  • Свідоцтво про народження – оригінал та копія;
  • Свідоцтво про шлюб та/або офіційні документальні докази зміни прізвища у шлюбі/шлюбах – для всіх шлюбів, у яких перебував аплікант – оригінали та по одній копії на кожного одруженого апліканта;
  • Свідоцтво про розірвання шлюбу та/або інші офіційні документальні докази щодо розірвання шлюбу – для всіх шлюбів, у яких перебував аплікант, – оригінали та копії;
  • Свідоцтва про зміну прізвища – оригінали та копії;
  • Рішення суду про всиновлення – оригінал та копія;
  • Довідки про несудимість на всі прізвища, якими користувався аплікант, з усіх країн (республіки колишнього СРСР включно), в яких аплікант проживав більше одного року після досягнення 16-річного віку – лише оригінали;
  • Військовий квиток / приписне свідоцтво – оригінал та копія;
  • Усі рішення судів і пенітенціарних служб, якщо аплікант був будь-коли затриманий, арештований, засуджений, позбавлений волі, відбував ув’язнення – оригінал та копія;
  • Усі документи, що пояснюють перебування на території США терміном більше ніж півроку, документи про депортацію, якщо така була, – лише оригінали;
  • Закордонний та внутрішній паспорти – лише оригінали;
  • Дві кольорові фотокартки розміром 5х5 сантиметрів. На звороті кожної фотокартки слід написати прізвище та ім’я апліката англійською мовою згідно із транслітерацією у закордонному паспорті. УВАГА! Сфотографуватися потрібно не раніше, ніж за півроку до проходження візової співбесіди.
  • Результати медичного огляду (лише білий або коричневий конверт);
  • Повне ім’я, адреса та телефон людини, яка буде Вашим контактом в США;
  • Консульський збір готівкою в розмірі $330 доларів США або еквівалент у національній валюті України на кожну особу, яка звертається за Диверсифікаційною візою;
  • Докази проживання за адресою в Україні, вказаною на формі DS-260;
  • Докази того, що Ви не перебуватимете в США на державному утриманні (наприклад, комбінація документів про Вашу власність, заощадження, форми I-134 «Документ про Фінансову Підтримку» від Вашого родича або друга, який мешкає в США, та/або письмової пропозиції про працевлаштування від роботодавця в США) – лише оригінали.

Зверніть увагу! Переклади документів робити НЕ потрібно, якщо вони видані українською, російською або англійською мовами. У випадках, коли вимагаються копії, маються на увазі звичайні ксерокопії; нотаріальне засвідчення не потрібне.

4. Співбесіда у посольстві
Ретельно та уважно підготуйтеся до співбесіди, завчасно пройдіть обов’язковий медичний огляд, включаючи обов’язкові щеплення.
Використовуйте сторінку Entrant Status check, щоб дізнатись про дату своєї співбесіди.
На співбесіду необхідно принести:
  • Закордонні паспорти, що дійсні щонайменше шість місяців після дати планованого в’їзду до США, для Вас та для кожного члена сім’ї, що подається на візу.
  • Оригінальні цивільні документи та копії, як визначено на третьому кроці інструкції.
  • Оплата віз (єдина плата за участь у ДВ-лотереї - 330 доларів США, які сплачуються під час співбесіди у Консульському відділі).

5. В'їзд до США
Перед подорожжю до США усі особи, які отримали диверсифікаційні візи, повинні сплатити 165 доларів США Службі Громадянства та Імміграції США (USCIS) за послуги з обробки, збереження та реєстрації імміграційного пакету та виготовлення та видачі документів.
Кожен подорожуючий повинен мати свою візу, імміграційний пакет, а також дійсний паспорт при перетині кордону.
У пункті перетину кордону інспектор Департаменту Внутрішньої Безпеки США відкриє імміграційний пакет, зніме відбитки пальців, після чого прийме рішення щодо можливості отримати дозвіл на в’їзд до США. Після отримання дозволу в’їхати, особа стає Легальним Постійним Мешканцем. Картка постійного мешканця випускається пізніше і слугує більш постійним підтвердженням статусу Постійного Мешканця.

Зверніть увагу! Ваша заявка на участь у програмі Лотерея «Грін Кард» буде дискваліфікована, якщо Ви:
  • одружитесь із кимось з метою імміграції;
  • під час візової співбесіди надасте неповну або неправдиву інформацію про себе або членів Вашої родини;
  • надасте підробні документи;
  • надання неправдивих свідчень під час візової співбесіди або підробних документів призведе до відмови у візі та ймовірного порушення кримінальної справи. У результаті цього Вам може бути заборонений в’їзд на територію США за будь-яким типом візи назавжди.

ОБЕРЕЖНО! ШАХРАЇ!

Зауважте, що лотерея “Грін кард” часто супроводжується випадками шахрайський махінацій. Шахраї можуть вдатися до наступного:
  • вимагати з Вас гроші за допомогу у процесі участі в лотереї;
  • переконувати Вас підписати контракт, згідно якого Ви будете зобов’язані сплатити значний збір за «консультаційні послуги» (від 6 до 20 тисяч доларів США);
  • надіслати Вам повідомлення про виграш і вимагати гроші;
  • обіцяти збільшити Ваші шанси на виграш;
  • використовувати Ваші персональні дані без Вашого відома і/або згоди;
  • надавати у реєстраційній заявці неповну або неправдиву інформацію про Вас або Вашу родину;
  • намагатися продати Вам Ваш номер-підтвердження (confirmation number);
  • змушувати Вас до шахрайських дій.

ПАМ'ЯТАЙТЕ:
  • Реєстрація у лотереї «Грін Кард» на сайті www.dvlottery.state.gov безкоштовна;
  • Переможці лотереї визначаються випадковим чином. Немає способу збільшити Ваші шанси на перемогу;
  • Дізнатися статус заявки можна лише на веб-сайті www.dvlottery.state.gov;
  • Ви не платите ніяких грошей, окрім встановлених Урядом США зборів за медичний огляд і за розгляд Вашого візового звернення, які Ви особисто сплачуєте ТІЛЬКИ у день, на який вони були призначені.
  • Посольство США не лише не співпрацює з жодними посередниками, – але, згідно правил програми Лотереї «Грін Кард», користуватися послугами агенцій взагалі не потрібно.
  • Уникайте осіб, які пропонують свою «допомогу» в реєстрації на лотерею «Грін Кард».

Джерело: ukraine.usembassy.gov

Якщо Ви перебуваєте в США поблизу Чикаго та вам потрібна допомога в перекладі документів, звертайтеся до нас - V&O Professional Center, 1585 Ellinwood Ave, Des Plaines, IL +1 847-612-0273